Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Akrilik Halı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akrilik Nedir?
Akrilik, halı üretiminde sıklıkla kullanılan sentetik(doğada bulunmayan, insan üretimi) bir elyaftır. Akrilik, diğer sentetik malzemeler arasında yünün doğal özelliklerini en iyi taklit eden materyallerin başında gelir. Akrilik elyaf, yüne göre çok daha uygun fiyatlıdır.
Neden Akrilik Halı Tercih Etmelisiniz?
Her üründe olduğu gibi akrilik halıların da birçok avantajı ve bazı dezavantajları vardır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi akrilik elyafı, yüne en çok benzeyen materyallerdendir. Akrilik halılar da yumuşaklığı ve dokusu ile yün halılara benzerken, fiyat olarak yün halılara göre çok hesaplıdır. Ancak akrilik halılar,  yün halı özellikleri taşıdığından diğer materyallere göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. 
Akrilik elyafın sıvı emiciliği çok düşüktür. Bu yüzden akrilik halılar, kolayca kirlenmeyen, leke tutmayan ve küflenmeye karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Akrilik halının üstüne sıvı dökülmesi durumunda, halı ıslanmadan hemen müdahale ederek kolayca halıya dökülen sıvıyı temizleyebilirsiniz. Ayrıca akrilik halıların doğada çözünme süreleri uzun olduğundan, akrilik halılar oldukça uzun ömürlüdür. Akrilik halılar ışığa karşı da dirençlidir ve güneşte lekeleri solmaz. Bu sebeplerle, evinizde çok kullanılan salon, oturma odası, yatak odası gibi alanlarda akrilik halılar tercih edilebilir. Ayrıca koridorlar için akrilik yollukları tercih edebilirsiniz. Emiciliği ve leke tutuculuğu az olduğundan mutfaklarda akrilik halılar sıklıkla kullanılmaktadır. Mutfağınız için 4 m2 ebatında akrilik halıları tercih edebilirsiniz. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz 6 m2 akrilik halılara bakmanız daha iyi olacaktır.
Akrilik Halılar, yün halıların sağladığı şıklık ve konforu en üst düzeyde sağlarlar. Yün halının verdiği yumuşaklığı akrilik halılarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Uzun ömürlü, şık, yumuşak bir halı arıyorsanız akrilik halı sizin için doğru tercih olabilir.
Akrilik Halıların elyaf yapılarından dolayı elyaf tozu çıkarma ihtimali vardır. Bu tozlanma ve tüylenme günümüz teknolojisiyle ne kadar da azalmış olsa da, hala mümkündür ancak birkaç süpürmeden sonra bu tüylenme tamamen ortadan kaybolacaktır.
Akrilik Halı Temizliği
Yukarıda belirttiğimiz gibi akrilik halılar, sıvı emicilikleri düşük olduğundan kolay kolay leke tutmazlar. Bir şey dökülmesi durumunda hemen silinerek kolayca temizlenebilirler. Akrilik halılarınızı elektrik süpürgesiyle düzenli aralıklarla süpürerek temizleyebilirsiniz. Akrilik halıları Doğru temizlik ürünleri ve nazik bir fırça yardımı ile evinizde temizleyebilirsiniz. Bunun yanında Akrilik halılar profesyonel temizlik hizmeti almaya da tümüyle uygundur.
 
Yükleniyor...
Size nasıl yardımcı olabiliriz?